W jaki sposób zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy?

Nie każdy zarabia 3000 zł na rękę lub więcej miesięcznie i nie wszystkich stać na czternastodniowe wakacje za granicą.W takim wypadku musimy zastanowić się,w jaki sposób można zaoszczędzić trochę funduszy.

Oszczędzanie nie jest tak męczące. Trzeba zastosować się do postawionych sobie reguł i po pewnym czasie w naszym portfelu pojawi się większa ilość pieniędzy i monet. Jeżeli nie trzeba robić zakupów w niedużych wiejskich delikatesach, lepiej tego nie róbmy, gdyż w owych często wszystko jest o kilkadziesiąt lub nawet kilka złotych.

W dużych hipermarketach zazwyczaj będzie taniej, a w dodatku mamy większy wybór. I właśnie w supermarketach powinniśmy wdrożyć drugą zasadę. Otóż zamiast kupować same oryginalne rzeczy, lepiej wybrać tańsze, które wcale nie muszą ustępować jakością tym oryginalnym. W taki sposób zamiast wydać 100 zł na zakupy, wydamy 20-30 zł mniej.

Więc zakupy już mamy, lecz otrzymaliśmy kilka PLN reszty. Zamiast wkładać te pieniądze do portfela, lepiej je wrzucić do skarbonki na reszty z zakupów. Może się wydawać, że zyski okażą się małe. Nic bardziej mylnego.

Po paru miesiącach zbierania skarbonka powinna być wypełniona po brzegi, a w niej zobaczymy sumę, która na pewno nas uszczęśliwi.Zmiana wszystkich żarówek w domu na energooszczędne na pewno obniży sumę na rachunku za energię o kilkadziesiąt złotych. Wcielając te zasady w życie, zaoszczędzimy pieniądze.